Stowarzyszenie Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP
Oddział Krakowski
 
Menu witryny

Kalendarz
«  Październik 2015  »
PnWtŚrCzwPtSobNie
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Archiwum wpisów

Wyszukaj

Statystyki

Ogółem online: 1
Gości: 1
Użytkowników: 0

Dla Admina

Witaj, Gość 25.09.2022, 11:25

Główna » 2015 » Październik » 14

 

W dniu 10 października grupa naszych kolegów z małżonkami uczestniczyła w organizowanym po raz drugi w Krakowie Jesiennym Balu Armatorów. W grupie tej byli kol. Benedykt Siemaszko, Szczepan Kurpisz, Jerzy Kuck i Aleksander Staszczyk. Wszystko odbywało się na zacumowanych na Wiśle statkach AUGUSTA i SOBIESKI. Spotkanie było okazją do rozmów nt. budowy i zagospodarowania Bulwaru Lotników Alianckich. Wiemy już, że nasza koncepcja uczczenia pamięci lotników z całego świata, którzy latali z pomocą Powstaniu Warszawskiemu, ze rzutami dla partyzantów, na bombardowania zakładów niemieckich na Śląsku - przybiera realne kształty. Obecni byli zarówno projektodawcy - prof. Z. Myczkowski i kol. A. Staszczyk oraz inwestorzy: Marcin Królczyk - Prezes Stow. Armatorów i Inwestorów Dorzecza Wisły,  Wiesław Krawiec - właściciel AUGUSTY I Wyższej Krakowskiej Szkoły Promocji Zdrowia, Leszek Bętkowski  - armator i właściciel statku STEFAN BATORY. Obecni byli również przedstawiciele władz państwowych i miejskich: poseł na Sejm Andrzej Adamczyk, Marszałek Województwa Małopolskiego Wojciech Kozak, V-ce Prez. Miasta Krakowa Pani Katarzyna Cięciak, Radna Miasta Krakowa i jednocześnie dyr. Szpitala J.P. II Pani Anna Prokop-Staszecka oraz inni radni naszego Miasta: Pani Teodozja Maliszewska, Pani Katarzyna Pabian, Adam Migdał i Włodzimierz Pietrus - a więc decydenci w interesującym nas temacie, mogliśmy zapytać o terminy realizacji tej inwestycji (bo od nadania lotniczego imienia Bulwarowi minęły już dwa lata). Z Kierownikiem Wydziału Spraw Społecznych Miasta Krakowa - Panem Władysławem Weberem mogliśmy porozmawiać na temat dotacji z miasta na różne społeczne inicjatywy, bo w tym wydziale zapadają poważne finansowe decyzje.


Trzem Armatorom, za ich poparcie w temacie lotniczym i podkreślanie potrzeby upamiętniania lotniczej historii naszego miasta (bo tam na Zabłociu, nad Wisłą rozbił się  zestrzelony przez Niemców Liberator, wracający ze zrzutów dla Warszawy) wręczyliśmy pamiątkowe Medale XX-lecia naszego Oddziału. Wydarzenie sobotnie było dobrą okazją do zaprezentowania działalności i aktywności Oddziału Krakowskiego Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP.

 

tekst Szczepan Kurpisz, foto - Jerzy Kuck

 

Wyświetleń: 1026 | Dodał: Sekretarz | Data: 14.10.2015

Copyright MyCorp © 2022
Strona www zarządzana przez system uCoz